Üye İşyerleri İçin
MobilAidat, cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir. Yapılan ödemenin bedeli, faturalı hatlar için abonenin faturasına yansır, faturasız hatlar için hat sahiplerinin hesaplarından TL düşülür.
Dernek, Vakıf, Siyasi Parti, Spor Klübü v.b aidat toplayan kuruluşlar için aylık sabit panel kullanım ücreti 20 TL' dir.

Oyun siteleri, hosting firmaları v.b tek ödeme ile hizmet sağlayan firmalar için için aylık sabit panel kullanım ücreti 20 TL' dir.
  1. Üye işyeri formunu sitemiz üzerinden doldurmalısınız.
    (Üye işyeri olmak istiyorum)
  2. Üye işyeri sözleşmesi mail ortamında otomatik olarak gönderilir. Sözleşmenin bir çıktısını almalı, her sayfasını kaşelemeli ve imzalamalısınız.
  3. İmzalanan sözleşme ile beraber ek belgeleri (İmza yetkilisinin kurumda görevli olduğunu gösterir belge, İmza yetkilisinin kimlik fotokopisi, Karar defterinin ilk sayfa fotokopisi, Karar sayfasının fotokopisi) MobilAidat.com' a göndermelisiniz.
  4. Evrak kontrollerinden sonra üye işyerinin hesabı aktif edilir.
  5. Üye işyeri hemen aidat toplamaya başlayabilir.
  6. MobilAidat.com, her ayın ilk haftası bir önceki ayın tahsilatlarını üye işyerinin banka hesabına gönderir.
Üye işyerinin biriken bakiyesi, aylık olarak MobilAidat.com tarafından banka hesabına yatırılır.
Evet vardır. Bu limit GSM operatörlerinde MobilÖdeme için tanımlanan limittir. Farklı operatörlerde farklı limitler olabileceği gibi, farklı kategoriler için farklı limitler de uygulanabilir. Güncel rakamlara MobilÖdeme limitleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Verilen bu rakamlar operatörler tarafından güncellenebilir.
Aidat bedeline karşılık gelen miktar, abonenin ön ödemeli TL hesabından düşülür.
Aboneye, üye işyerinin belirlediği zaman periyotlarında ve otomatik olarak, tahsilatın gerçekleştirilececeğini belirten bir SMS gönderilir. Abone, üye işyerine olan aboneliğini iptal ettirmediği sürece tahsilat otomatik olarak gerçekleşir. Aboneye de tahsilatın gerçekleştirildiğine dair bir bilgi mesajı ücretsiz gönderilir.
Son Kullanıcılar İçin
Üye işyerine abone olduğunuzda, üye işyerinin hangi periyotlarda ve ne kadar aidat bedeli topladığına dair bir SMS alırsınız. Bu SMS' i EVET ile cevapladığınızda, üye işyeri için otomatik aidat ödemesini kabul etmiş olursunuz. Üye işyerine ödeme yapılacağı zaman SMS bilgilendirilirsiniz. Ödeme işlemi, bir daha onayınıza gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleşir.
Evet. Örneğin IPTAL DERNEK_ADI yazıp 8071' e sms gönderdiğiniz zaman, bu üye işyeri üzerindeki aboneliğiniz iptal edilmiş olur.
Ödeme talep edilen mesajın içeriğinde bu miktar mutlaka belirtilir.
Tabii ki olabilirsiniz. Abone olacağınız üye işyerinde üst sınır yoktur.
Aidat ödemeleri ÖİV' den muaftır. Örneğin aylık 5 TL' lik bir aidat ödemesi yapacaksanız, cep telefonu üzerinden ek bir vergi eklenmeden 5 TL' lik bedel ödersiniz.
Yaptığınız ödemeleri faturanızda görebilirsiniz. Ayrıca operatörünüzün Online İşlem Merkezi' nden de bu bilgilere ulaşılabilirsiniz.
Evet, SMS gönderebildiğiniz sürece bütün cep telefonlarından MobilAidat servisini kullanabilirsiniz.
Müşteri hizmetleri aranarak, Online İşlem'e girilerek veya en yakın Abone merkezlerine başvurarak hattınızı MobilAidat servisine kapatılabilirsiniz.
MobilAidat servisi ile ilgili yaptığınız ödeme tutarları, takip eden fatura döneminde çıkacak GSM faturanıza yansımaktadır ve toplam tek bir kalem olarak görünmektedir. Bu yüzden MobilAidat servisi ödemeleri veya GSM hizmet bedelleri ayrı ayrı ödenmemektedir.
Hayır, yapılan ödemeyi iptal edemezsiniz ancak üye işyerine olan aboneliğinizi iptal edebilirsiniz
MobilAidat.com üye işyerleri için yapılacak ödemelere aracılık etmektedir. Dolayısıyla tüm sorumluluk üye işyerinindir. Şikayetinizi üye işyerine bildirmeniz gerekmektedir.